Записатися до лікаря
Залиште свої контакти і ми зв'яжемося найближчим часом.
Ваше імя та прізвище
Ваш номер телефону
Ми дбаємо про вашу родину!
Записатися до лікаря
Залиште свої контакти і ми зв'яжемося найближчим часом.
Ваше імя та прізвище
Ваш номер телефону
Ми дбаємо про вашу родину!
Записатися на консультацію
Залиште свої контакти і ми зв'яжемося найближчим часом.
Ваше імя та прізвище
Ваш номер телефону
Оберіть фахівця
Ми дбаємо про вашу родину!
Блог Familia KIDS

Догляд за порожниною рота

Догляд за зубами доповнює природні процеси самоочищення: пережовування їжі і слиновиділення.

Навчання догляду за зубами і порожниною рота потрібно починати з 2,5 - 3-річного віку, показуючи дитині, як правильно користуватися засобами догляду за зубами, до яких відносяться: полоскання порожнини рота після їжі, чищення зубів за допомогою зубної щітки, зубочистки, зубної нитки .

Зубна щітка є основним предметом для механічного чищення зубів. Її випускають різних форм і розмірів, але загальним для всіх є те, що вона складається з головки з пучками щетини і ручки. На зміну натуральній щетині прийшла синтетична, при якій легше випускати зубні щітки певної жорсткості.

За жорсткістю щетини розділяють на:
  • дуже жорсткі,
  • жорсткі,
  • середньої жорсткості,
  • м'які, що не травмують пародонт.

Кожен вибирає зубну щітку не стільки в залежності від зовнішнього вигляду, скільки від стану порожнини рота. М'які застосовуються при захворюваннях пародонту, в дитячому віці, при безпечному режимі чищення порожнини рота. Найбільш часто використовуються зубні щітки середньої жорсткості.

Перед чищенням зубів щітку промивають водою і наносять зубну пасту на всю довжину поверхні щетини.
image

Серед рухів щіткою по поверхні зубів розрізняють:

  • шкребучі , що відбуваються в проведенні щетиною шару уздовж її довгої осі з натиском на голівку;
  • зворотно-поступальні рухи-аналогічні шкребучим, але виконуються в обидві сторони (вперед-назад) з поступовим пересуванням щітки на нові ділянки;
  • підмітаючі - виконуються при вертикальному русі у напрямку від ясен до жувальної поверхні зубів;
  • кругові поєднуються з поступовим просуванням щітки в наступний фрагмент зубного ряду.

Найбільш часта помилка при чищенні зубів, зустрічається в застосуванні різних рухів щітки. Наприклад, поєднання шкребучих та зворотно-поступальних рухів поперек осі зубів, що тільки призводить до переносу зубних відкладень з однієї ділянки на інші і заповнює ними міжзубні проміжки.

Час чищення зубів зазвичай становить 2,5 - 4 хвилини. Доцільно чистити зуби двічі на день: вранці після сну і ввечері, перед сном.

Для тих, хто все ж чистить зуби тільки вранці, протягом дня і ввечері можна користуватися зубною ниткою, зубочистками, жувальною гумкою. Зубна паста є спеціалізованою лікарською формою, призначеною для гігієни, профілактики та лікування органів порожнини рота. До складу пасти входять абразивні, антимікробні, стимулюючі, запашні та інші речовини.

Зубні нитки (флоси) являють собою тонку синтетичну нитку довжиною 35 - 40 см, іноді ароматизовану, яка служить для догляду за порожниною рота: очищення контактних поверхонь і міжзубних проміжків. Їх застосування дає непоганий ефект при профілактиці карієсу.

Кінці нитки накручуються навколо першої фаланги середніх пальців обох рук, а потім фіксуються великим пальцем правої і вказівним пальцем лівої руки в області ясенної борозенки дистальної поверхні крайнього зуба верхньої щелепи. Натягуючи нитку, виконують рухи вперед-назад, вгору-вниз, видаляючи зубні відкладення, потім, пересуваючи нитку, очищають по черзі кожен зуб.

Особливо ефективним є застосування при наявності великих міжзубних проміжків.

Зубочистки. 
Кожному з нас хоч раз в житті довелося бачити, як люди, частіше після їжі, для очищення зубів користуються підручними засобами (загостреними сірниками, голками і т.д.). Але, користуючись сірником, ви можете занести невелику скалку з неприємними наслідками в ясна, а голкою пошкодити як ясна, так і емаль зуба, що принесе не користь, а шкоду.

За своєю робочою формою вони можуть бути округлими, трикутними і плоскими. Зазвичай - це предмет разового користування, який особливо ефективний при широких міжзубних проміжках, наявності деструктивних кишень, після видалення зубів.

Полоскання порожнини рота є одним з найстаріших і найбільш доступних способів. У той же час - це досить дієвий метод гігієни, метою якого є звільнення порожнини рота від залишків їжі. Для цього слід виконувати полоскання, роблячи енергійні рухи мімічною та жувальною мускулатурою протягом декількох хвилин, роблячи гідромасаж порожнини рота після їжі, особливо після солодкої їжі.

Для цього можна використовувати звичайну або мінеральну воду, можна додавати в воду питну соду (з розрахунку 1/4 ч. Л. На склянку води) або полоскати порожнину рота настойкою шавлії, ромашки і т.д.
Стоматологія для дітей