Записатися до лікаря
Залиште свої контакти і ми зв'яжемося найближчим часом.
Ваше імя та прізвище
Ваш номер телефону
Ми дбаємо про вашу родину!
Записатися до лікаря
Залиште свої контакти і ми зв'яжемося найближчим часом.
Ваше імя та прізвище
Ваш номер телефону
Ми дбаємо про вашу родину!
Записатися на консультацію
Залиште свої контакти і ми зв'яжемося найближчим часом.
Ваше імя та прізвище
Ваш номер телефону
Оберіть фахівця
Ми дбаємо про вашу родину!
Блог Familia KIDS

Навіщо потрібні заняття ліпленням з дітьми

Прийнято вважати, що заняття ліпленням призначені для дітей від 3 років і старше. Адже робота вимагають чималих зусиль і вмінь. Давайте подивимося на пластилін по-новому. 

Цей матеріал можна і потрібно використовувати в розвитку малюків. Заняття приносять дітям величезну користь: чудово розвивають моторику рук, а також вчать дітей образному і конструктивному мисленню, пробуджують фантазію, інтерес до осягнення нового, вчять самостійності, посидючості, виховують в малюків потребу доводити почату справу до кінця. Не кажучи вже про ту радість, яка з'являється в процесі - можливість гри іграшкою, що отримуєш, гордість за те, що створив своїми руками.

Особливо корисними будуть уроки ліплення для хлопчиків, адже вони так люблять все ламати, розбирати і переробляти. А скільки зауважень і окриків отримують енергійні пустуни, коли ламають дорогі магазинні іграшки! При грі в пластилін чи глину, ми можемо дозволити дитині ламати свої іграшки, скільки їм заманеться.

Якщо ви просто подаруєте маленькій дитині пластилін і підете відпочивати, то ризикуєте збирати різнокольорові фігурки по всій квартирі, знімати їх з килимів та інших дорогих вашому серцю предметів.

Тому приготуйтеся витратити трохи часу на навчання дитини процесу ліплення.

Отже, спочатку діти освоюють основні прийоми - скачати кульку, розплющити її в коржик, проткнути шматок пластиліну пальцем або паличкою, згорнути "ковбаску", зліпити дві детальки разом... На цьому етапі, й вам, доведеться взяти в руки пластилін.

Не переживайте, щоб зацікавити дитину не потрібно ліпити щось складне. Нехай це буде знайомий дитині об'єкт, з яким він у своєму житті уже стикався. Наприклад, наліпити різнокольорових кульок і нанизати їх на нитку, створивши пластилінове намисто.
image

Коли починати заняття ліпленням?
Тут точно так само як і з малюванням: чим раніше, тим краще. Просто чим раніше ви почнете такі заняття, тим більше самоорганізації і зусиль вам потрібно. У 6-8 місяців, коли малюк вже впевнено сидить, без спроб скуштувати на смак все, що в полі зору - буде зручніше. Все одно, на перших заняттях ліпленням ручки малюка завжди у ваших і всі маніпуляції робите Ви, але за допомогою дитини.

Обов'язково розповідайте малюкові про те, що він робить, як і чим. А в кінці заняття, разом, помилуйтеся на свою роботу, опишіть своє творіння, похваліть малюка. Діти завжди чекають від нас підтримки та заохочення, для них дуже важлива оцінка дорослого. Тому не забувайте хвалити виліплені дитиною вироби і радіти його роботі, а він, у свою чергу, зробить все, щоб порадувати вас своїми творчими здобутками.
Розвиваючі заняття для дітей